Montované dřevostavby na klíč – různé stupně rozestavění

Montované dřevostavby na klíč jsou cenově velmi sympatickou možností, kterak bydlet pohodlně, úsporně a hlavně podle svých představ. Pokud zvolíte koupi montované dřevostavby na klíč, obdržíte domek, který je již plně připraven k bydlení – žádné starosti s montáží na Vás již nepřipadnou. Avšak kromě montovaných dřevostaveb na klíč lze tentýž objekt zakoupit v různé fázi rozpracování, což se samozřejmě projevuje na značném snížení ceny. Nejen z tohoto důvodu je užitečné vědět, z čeho se taková montovaná dřevostavba sestává a jak zhruba je vytvořena.

Montované dřevostavby na klíč – jak probíhá montáž?

Jak bylo již řečeno, všechny montované dřevostavby musí projít několika stupni vývoje, aby Vám mohly být předány takzvaně „na klíč“. Prvním krokem při montáži je logicky příprava terénu, na kterém bude objekt budován. Základní deska montované dřevostavby na klíč i se základy dřevostavby je zalita pevným betonem a montáž pokračuje stavbou konstrukcí. Po zaschnutí betonu následuje montáž obvodového pláště a tesařské práce.

Tesařské práce na montovaných dřevostavbách na klíč souvisí především tvorbou hranolů disponujících optimálními rozměry a vlhkostí – dřevo, z kterých jsou vyrobeny, tedy musí být speciálně upraveno. Hrubá montáž dřevostavby na klíč následně probíhá v tzv. „sendvičovém systému“ a končí vybudováním střechy. Stavba pokračuje zateplením, zhotovením vnitřní omítky, položením podlah a dalších úkonů, které rozpracovanou dřevostavbu na klíč promění v dům, který je téměř připraven k bydlení. Nastává fáze posledních úprav a modifikace interiéru, která záleží pouze na vašich představách.

Montáž dřevostavby na klíč je procesem, který v rukou odborníků trvá necelý týden – většina firem udává 4 – 5 dnů. V případě, že si troufnete v určité části rozestavění vzít montáž do své režie, cena montované dřevostavby bude ještě nižší.